User Tools

Site Tools


Sidebar

WEBÁRUHÁZ

Navigáció


Oldaltérkép

Főoldal

Kategóriák


Micro:bit

Micro:bit kiegészítők

Arduino

Raspberry

Fishertechnik

Fishertechnik-Osztálykészletek

Robotok

Robotikai alkatrészek Szösszenetek

3D Nyomtatás, Gravírozás

DFRobot

Cytron

Kitronik

Learning & Resources

elec

This is an old revision of the document!


Elektronika készlet


Elektronika készletek:

16 modell építhető:

- Egyszerű áramkör

- Zseblámpa

- Folyamatosság tesztelő

- Hűtőszekrény világítás

- Soros kapcsolat lyukasztóval

- Párhuzamos kapcsolat

- Kapcsoló a folyosó megvilágításához

- Pólusváltó / keresztkapcsoló körhinta

- Egyszerű indikátor

- Váltakozó villogó

- Érintse meg a kapcsolót

- Körhinta elektronikai modullal

- Hajóhinta

- Ventilátor

- Fürdőszoba szellőzés

- Tolóajtó

Az oktatási készlet tartalmazza:

- Elektronikai modul

- XS motor

- 2x tranzisztor

- 2x kondenzátor

- 3x ellenállás

- 2x gomb

- Fototranzisztor

- Hőmérséklet szenzor

- LED fénysorompók

- 2x LED

- Elemtartó 9V-os blokkhoz

Vezérlése:

Elektronikai modul:

Az elektronikai modul egy kicsi számítógépnek felel meg, bár nem olyan erős, mint egy PC, de tökéletesen megfelelő az alábbi vezérlési feladatokhoz. Az elektronikai modult nem lehet saját maga programozni. Inkább a különféle programokat tartósan tárolják a modulban. Attól függően, hogy melyik modellt szeretné irányítani, kiválaszthatja a megfelelő programot az öt kis csúszó kapcsolóval és futtathatja.

- 3 analóg bemenet / 2 motor kimenet / potenciométer

Tápegység:

A készlet összes kísérlete során általában az elemtartóban lévő 9 V-os akkumulátort használja. Figyelem a készlet nem tartalmaz elemeket.

Bevezetés:

A PROFI Electronics építőipari készlet az elektrotechnika / elektronika izgalmas témájával foglalkozik. Az elején megtanulja az egyszerű elektromos áramkör alapjait. Ezen kívül megismerkedik különféle elektronikus alkatrészekkel, például ellenállásokkal, kondenzátorokkal, tranzisztorokkal és foto tranzisztorokkal. Meg tanulja őket áramkörökbe és eszközökbe építeni, hogy képesek legyenek irányítani őket.

Három területet fog jobban megismerni. Az analóg, a digitális elektronika és a digitális elektronika logikája. Az egyik az analóg elektronikáról beszél a fizikai mennyiségek idő- és értékváltozásával kapcsolatban. Az analóg technológiában egy jel sok értéket vehet fel egy bizonyos idő alatt (egy lámpa villogási időtartama). A digitális elektronika a jelek feldolgozásával foglalkozik. A digitális technológiában csak az “1” vagy “0” értékek jeleníthetők meg és dolgozhatók fel.

1. Egyszerű áramkör:

A lámpa világít. Ha eltávolít egy kábelt, a lámpa újra kialszik. Felépített egy áramkört, és az áram a szó legvalószínűbb értelmében “körben” folyik. Mégpedig az áramellátás pozitív pólusától a piros vonalon át a lámpáig és a zöld vonalon keresztül vissza a feszültségforrás negatív pólusáig. Ha egy ponton megszakítja az áramkört, pl. B. egy dugó kihúzásával az áram már nem folyhat.

2. Zseblámpa:

Zseblámpás modelljében egy új alkatrészt - a gombot - használ. Erre szükséged van az áramkörnek a lámpához történő csatlakoztatásához vagy megszakításához. Használja a szerelési utasításokat az elemlámpa összeszereléséhez és az elektromos alkatrészek bekötéséhez az áramköri ábra szerint. Amint az alábbi képen és a kapcsolási rajzon is látható, a gombnak különböző kapcsolóhelyzete van.

Gomb:

Műszaki információk a gombról:

- A gomb három csatlakozással rendelkezik. Az alkalmazástól függően használhatja a …

… “normálisan nyitva”:

Az 1. és 3. érintkező csatlakozik.

- Gomb megnyomva: áram folyik. A gomb nincs megnyomva: Nincs áram.

… mint “nyitó”:

Az 1. és 2. érintkező csatlakozik.

- Gomb megnyomva: Nincs áram. Gomb nincs megnyomva: áram folyik.

3. Folyamatosság tesztelő:

A villanyszerelő számára fontos mérőeszköz a folytonossági teszt. Ezzel meg lehet határozni az elektromos áramkör vagy a kábel megszakadásait. Állítsa be a folytonossági tesztert és kösse be az elektromos alkatrészeket a kapcsolási rajz segítségével. Van már ötlete, hogyan működhet? Akkor csak folytassa és próbálja ki. Amint az a kapcsolási rajzból is látszik, két nyitott érintkezőre van szükség, mindkettőt a tesztelt vezetékhez tartva. Ha a vezeték rendben van, áram folyik, és a lámpa optikai jelet bocsát ki. Ha a vezeték hibás, azaz megszakadt, a lámpa kialszik.

4. Hűtőszekrény világítás:

A gomb funkciókat a hűtőszekrény világítási modelljén kell megvalósítani. Építse fel a modellt, és kösse össze az elektromos alkatrészeket. Hogyan működik a hűtőszekrény világítása? Az ajtó kinyitásakor a belső világításnak be kell kapcsolnia. Ha újra becsukja az ajtót, a belső világítás kialszik.

5. Soros kapcsolat lyukasztóval:

A fémlemez alkatrészek gyártásához általában lyukasztót használnak. Annak érdekében, hogy a kezelő ne ragadja meg a kezét a gépben, mindkét kezével meg kell nyomnia egy gombot, hogy meg kezdődjön a lyukasztási folyamat. Ezek a gombok sorba vannak kapcsolva. Az egyik “és áramkörről” is beszél. A T1 és a T2 megnyomásakor a lyukasztó motor beindul. A kapcsolási állapotokat táblázatban is megjelenítheti. Állítsa be a lyukasztót a soros kapcsolat bemutatásához. Ehhez új alkatrészt, a motort kell használni.

elec.1616080190.txt.gz · Last modified: 2021/03/18 16:09 by denes